ul. Wspólna 26, 45-837 Opole
77 40 24 170 [email protected]
Technologie dla branży kamieniarskiej.

Boczkarka

Boczkarka

Boczkarka jest maszyną frezującą i polerującą płaszczyzny prostopadłe (boki) płyt kamiennych – zarówno granitowych, jak i marmurowych. Urządzenie może wykonywać kształty typu ćwierćwałek, półwałek, faza, prosty bok, na płytach o grubości 2-13 cm. Wykorzystuje w tym celu diamentowe frezy płaskie i kamienie polerskie.

Urządzenie posiada stabilną stalową konstrukcję, zabezpieczoną farbą antykorozyjną. Dodatkowo wszystkie elementy wchodzące w kontakt z wodą są ocynkowane. Stół roboczy jest pokryty gumą, co w połączeniu z siłownikami pneumatycznymi skutecznie blokuje polerowany bądź frezowany materiał. Pulpit sterujący wykonany został w oparciu a podzespoły firm Moeler, ABB, LG, Schneider Electric, co umożliwia w pełni automatyczną pracę maszyny. Co więcej, istnieje możliwość pracy w trybie ręcznym. Informacje o boczkarce Profil Speed znajdziesz również w prasie branżowej w załączniku poniżej.

Dane techniczne


moc całkowita                            5,5 kW


silnik karetki                              1,2 kW


obszar roboczy                          4000 x 1000 mm


ciśnienie powietrza                  3-8 bar


regulacja prędkości                 falownikiem


zasilanie                                    400V / 50 HZ


wymiary maszyny                   4250 x 1250 x  2100 mm


waga maszyny                         1800 kg


Zalety:

- stabilna konstrukcja stalowa, zabezpieczona trwałą farbą antykorozyjną, wszystkie elementy wchodzące w kontakt z wodą są ocynkowane.
- pulpit sterujący wykonany w oparciu a podzespoły firm Moeler, ABB, LG, Schneider Electric umożliwia pracę maszyny w pełni automatyczną. Istnieje również możliwość pracy w trybie ręcznym.
- stół roboczy wielkości 4000x1000 mm pokryty gumą wyposażony w siłowniki pneumatyczne blokujące materiał na stole roboczym.
- napęd karetki z silnikiem o mocy 1,2 kW zapewniający jej poziomy przesuw z regulowaną prędkością sterowaną falownikiem.
- napęd głowicy z specjalistycznym silnikiem dwubiegowym z pneumatycznym dociskiem narzędzia standardowo o mocy 1,5/1,8 kW zapewniający ruch obrotowy narzędzia z prędkościami 1400/2820 obr/min.
- pozycjonowanie głowicy oraz jej obrót sterowany za pomocą napędów z silnikami o mocach 0,37 kW, regulacja z odczytem na tablicy rozdzielczej.
- maszyna pracuje na narzędziach ogólnie dostępnych na rynku o średnicach 100 lub 130 mm, z mocowaniem typu Celma

 

Comments are closed.